Przeprowadzki w Warszawie tanio i bez stresu? Czy to wydaje się nieosiągalne? No cóż… Przeprowadzki kojarzą się nam raczej z polem bitwy, ale tak nie musi wcale być. Aby wygrać tę batalię, niczego nie pogubić i nie stracić nerwów, trzeba odpowiednio się przygotować. Pierwsza kwestia to długofalowy plan. Jeśli planujemy zorganizowanie przeprowadzki tanio, by Warszawę opuścić z podniesionym czołem, nie zostawiajmy pakowania na ostatnie dni. Warto zacząć wielkie sprzątanie – pomieszczenie po pomieszczeniu – na długo przed planowanym dniem przenosin. Tak, by móc zastanowić się, co chcemy zabrać do nowego domu, a co lepiej wyrzucić (lub pozbyć się tego w inny sposób). Okaże się także, że wiele z naszego nieużywanego dobytku możemy przy okazji sprzedać. Warto także zadbać o to, by – jeśli to możliwe – zorganizować dzieciom na czas przeprowadzki wakacje. Można je na przykład zawieść do dziadków. Dzieci są zazwyczaj chętne do pomocy, ale to jeszcze nie oznacza, że ich pomoc przyspieszy pracę. Zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie. Dlatego jeśli mamy w domu dzieci, warto zaoferować im – jeśli wakacje nie są możliwe – na przykład serię bajek, która zajmie ich dostatecznie na czas, gdy my będziemy zajęci przeprowadzką. No i na koniec jeszcze jedna kwestia. Warto uzbroić się w cierpliwość w stosunku do samego siebie. Tania przeprowadzka, bo przecież na takiej nam zależy, wiąże się z tyloma kwestiami, że zapewne nie wszystko będzie zrealizowane idealnie i należy się z tym pogodzić.
Jak pakować rzeczy najmniejsze i największe
Najtańsze przeprowadzki z Warszawy to takie, które są dobrze przygotowane. Dobry plan to oszczędność czasu, a czas to pieniądz. Każdą rzecz należy zapakować w odpowiedni sposób, by ułatwić sobie rozpakowywanie. Wszelkie najdrobniejsze elementy – dotyczy to zarówno szpargałów z szuflad biurka, jak i produktów żywnościowych – należy na czas przeprowadzki zabezpieczyć. Dlatego szczególnie te ostatnie warto spakować w plastikowe opakowania (do kupienia w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz) lub do słoików. Dzięki temu mamy pewność, że nic nam się nie rozsypie podczas usługi transportowej. Papierowe czy foliowe opakowania niestety tego nie gwarantują. Takie małe pudełka to dobry sposób na przechowywanie drobnych rzeczy, szczególnie żywności, więc w nowym mieszkaniu wystarczy je jedynie poukładać na półkach. Odpowiednio spakować należy także rzeczy największe, a są nimi meble. Wszystkie śrubki i wkręty należy trzymać razem i odpowiednio zabezpieczyć. Nie ma nic gorszego niż zgubienie kilku śrubek do którejś z szaf. Paczuszki z takimi elementami należy odpowiednio opisać i umocować blisko mebli.
W co i jak pakować swoje rzeczy
Aby przeprowadzka okazała się możliwie tania, warto potrzebne kartony i papiery kompletować z odpowiednim wyprzedzeniem. Przydadzą się stare gazety i kartony po kupowanym wcześniej sprzęcie (można je gromadzić na przykład w piwnicy). Jeśli potrzebujemy kartonów, możemy też popytać w pobliskich sklepach. W ostateczności można po prostu kartony kupić, ale w każdym razie nie warto kwestii zdobycia takich materiałów zostawiać na ostatnią chwilę. Potrzebne będą nie tylko kartony, ale także gazety: niezastąpione przy pakowaniu naczyń (talerze, kubki i szklanki warto owijać w papier każde osobno). Tanie przeprowadzki to również takie, przy których nic nie ginie i nic się nie niszczy. Często problematyczne okazują się ubrania. Nie tylko są czasochłonne przy pakowaniu, ale jeszcze przy rozpakowaniu, gdy długo nie możemy znaleźć naszej ulubionej koszuli czy jeansów. Jak temu zapobiec? Metoda jest prosta. Ubrania z szafy warto pakować dokładnie w taki sposób, jak w niej leżą. W małe paczki (wkładane potem do większego kartonu), które będziemy mogli potem po prostu położyć na nowe półki (już poskładane i pogrupowane). Podobnie jest z ubraniami na wieszakach. Warto je pakować wraz z wieszakami. Nawet jeśli nam się przy tym pogniotą – znacznie ułatwimy sobie rozpakowywanie.
Pakowanie i rozpakowywanie
Pakować należy wszystko po kolei. Pomieszczenie po pomieszczeniu. Ułatwia to nie tylko zachowanie porządku w kartonach,ale też ich rozpakowanie. Na każdym kartonie warto umieścić dość dokładny opis. Lepiej poświęcić na to czas przy pakowaniu, niż potem tracić nerwy przy szukaniu jakiejś zagubionej rzeczy w dziesiątkach katonów. Najszybsze i najtańsze przeprowadzki to takie, gdzie po rozpakowaniu nie okazuje się, że pogubiliśmy połowę potrzebnych nam rzeczy. Warto gotowe kartony składać w jednym pomieszczeniu. A przy ich wnoszeniu do nowego mieszkania najlepiej trzymać się ustalonego porządku i od razu znosić kartony do odpowiednich pomieszczeń. Przy tym wszystkim warto pamiętać o porządkach: ściereczki, kosz na śmieci (lub po prostu worek) i odkurzacz warto pozostawić sobie do końca. Sprzątając na bieżąco oszczędzamy sobie pracy. Wypakowywanie należy rozłożyć między mieszkańców tak, by każdy zajmował się innym pomieszczeniem. Zacząć należy od mebli. Należy je skręcić i postawić tam, gdzie mają stać na stałe. Później nie musimy się już spieszyć z rozpakowywaniem i robimy to od razu „na czysto”.
Rzeczy najważniejsze – pakiet przetrwania
Rzeczy najważniejsze to te, które umożliwia nam funkcjonowanie w ciągu najbliższej doby. Będzie to kilka naczyń, ubrania, kosmetyki, pościel do spania, koce. Najtaniej będzie, jeśli do przeprowadzki zatrudnimy firmę, która jednego dnia przetransportuje cały nasz dobytek. Naszą podręczną walizkę powinniśmy jednak trzymać przy sobie. Te rzeczy, spakowane w jednym miejscu, umożliwią nam spokojne rozłożenie sobie rozpakowywania w czasie i pomogą uniknąć paniki, jeśli nie wyrobimy się z przeprowadzką w zaplanowanym terminie. Oczywiście przeprowadzki są oferowane dość tanio przez liczne firmy transportowe i przeprowadzkowe w Warszawie i innych miastach Polski, jednak nie zrobią one wszystkiego za nas. Zawsze lepiej być przygotowanym na nagłe zmiany planów. Zapraszamy do korzystania z naszej bagażówki!
Najnowsze komentarze